Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Klima się nie załącza, dziwnie pracuje// Przekaźniki klimy// Czujnik ciśnienia klimatyzacji "zamienniki"

VII klima problem z klima elektryka klimy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
479 odpowiedzi w tym temacie

#76 darek85

darek85
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:Mansfield
  • Silnik:2.2
  • Wersja:CR-V
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:suv
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:02, 26.06.2014

Przerwa w obwodzie czujnika ciśnienia A/C

Kod błędu to "R"

Spróbuj zrobić jak pisałem post wyżej

 

Znalazłem jeszcze coś takiego  http://terror.org.pl...klima_DTC_R.pdf


A tu  jak by ktoś potrzebował opis wszystkich kodów

Zrob tak:
wlacz zaplon (bez odpalania silnika)
przytrzymaj AUTO i OFF przez minute (AUTO nacisnij pierwszy)
trzymaj caly czas beda wyswietlac sie naprzemiennie 88 i poszczegolne segmenty w tych osemkach. Po lewej i po prawej stronie.

tu masz jak przypisane sa kody
klima1.jpg

Zeby kody sie pojawialy musisz trzymac te dwa przyciski. Aby zakonczyc wylacz zaplon.

a tu masz co oznaczaja te kody
klima2.jpg


Użytkownik darek85 edytował ten post 08:59, 26.06.2014

  • 0

#77 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:24, 26.06.2014

to już jest coś, obadam jak najszybciej ;-)


  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#78 darek85

darek85
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:Mansfield
  • Silnik:2.2
  • Wersja:CR-V
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:suv
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:31, 26.06.2014

Znalazłem temat o tym błędzie. 2 osoby miały ten sam błąd u jednego był to czujnik a u drugiego panel w radiu


  • 0

#79 kiniusz

kiniusz
  • Forumowicz
  • 615 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:type-r
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 15:29, 26.06.2014

Żeby podmienić czujnik ciśnienia musi spuścić czynnik z klimatyzacji. Odepnij z niego kostkę i drutem, kablem zewrzyj 2 piny w kostce i włącz klimatyzacje. Jeśli klima ruszy to czujnik do wymiany. Czujnik Ciśnienia jest pod maską przy lampie od pasażera strony. Jest tam też mały wizjer.

 

EDIT

 

Za wysokie lub za niskie ciśnienie również może być powodem nie załączania się sprężarki

czujnik ciśnienia wymienia się bez spuszczania gazu z układu!!! zawsze jest tam zaworek

 

aby powodem niezałaczania się klimatyzacji było zbyt niskie ciśnienie musialo by ono byc prawie jak atmosferyczne, a jeżeli powodem by było zbyt wysokie ciśnienie to jesli jest prawidłowo napełniona to efekt wystąpi TYLKO gdy podczas pracy nie rusży wentylator więc de facto załaczy się ale potem wyłączy


  • 0
<p>2,2 ATR www.ultracar.waw.pl</p>
<p> :dres: NOWY ADRES!!! ul. Modlińska 330b </p>
<p> </p>

#80 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:09, 27.06.2014

Kurde tam są 2 czujniki, nie maiłem wczoraj czasu grzebać w manualu, a w robocie to słabo. Tak, czy inaczej po rozłączeniu jednego, a potem podłączeniu go i odłaczeniu drugiego, błąd zostawał taki sam ("R").

Muszę szpernąć w tego linka co jest w tabeli powyżej żeby zobaczyć jaka jest kolejność działania


  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#81 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:18, 08.07.2014

Niestety w VII czynnik ucieka po wykręceniu czujnika :-/


  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#82 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:50, 15.07.2014

Dla potomnych...

 

kawałek wiązki wymieniony, obstawiam ten z diodą, ale szczegółów nie znam.. dodatkowo pod skrzynką z bezpiecznikami coś nie stykało  z kostką, ponoć podpasowała od BMW ze szrotu :-P

 

wreszcie chłodzik... :D


  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#83 mikon80

mikon80
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Cambridgeshire
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:57, 18.07.2014

W nawiazaniu do diagnostyki (metoda : http://www.accordklu...ku/#entry68170)

INTERPRETACJa KONTROLEK NA ODWROT TAK JAK I KIEROWNICA  :) !

CZYLI LEWY WYSWIETLACZ CZYTAMY JAK PRAWY I VICE VERSA.

DLA MNIE TO NIE BYLO OCZYWISTE I ZGODNIE Z TABELA GRZEBALEM ZA BLEDEM "G" A MIALEM NAPRAWDE BLAD "S".

 

POZDRO 

 

 


  • 0

#84 kamilkim

kamilkim
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Irlandia,Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:29, 24.07.2014

Witam pomocy mam blad R czujnik wymieniony nabita klima blad nadal jest mechanik na krutko zalancza kompresor klima dziala w benzynie jest czujnik 2 kablowy zwarcie 2 kabli pokazuje nadal ten sam blad gdzie szukac dalej panel walniety czy wiazka jak ja znalesc


 


Użytkownik kamilkim edytował ten post 06:30, 24.07.2014

  • 0

#85 XoniC

XoniC
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Telford
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:18, 26.07.2014

Witam

Mam problem z klimatyzacją. Wczoraj pojechałem do serwisu w Anglii żeby napełnili mi klimę ponieważ chłodziła coraz gorzej. Po napełnieniu dostałem paragon na którym pisze że weszło 625 g czynnika R134a, a było 94 g i serwisant powiedział że teraz będzie działała prawidłowo. Wsiadłem do samochodu uruchomiłem kilmę i nagle zaczęło strzelać gazem przez może dwie minuty. Otworzyłem maskę i serwisant zobaczył że obudowa sprężarki jest lekko mokra i powiedział że jest do wymiany. Zajechałem do domu i jeszcze raz włączyłem klimatyzację i teraz gaz już nie wycieka tylko dosłownie co kilka sekund włącza się i wyłącza wentylator i tak w kółko ale chyba cały czynik nie wyciekł bo gdy wentylator się włącza na te kilka sekund to czuć od razu zimne powietrze. Przed nabiciem klimy wszystko było w porządku tylko poprostu chłodziła coraz gorzej a za dwa tygodnie jadę do Polski i bez klimy będzie nie za wesoło. Tak jak pisałem w tym serwisie chcą wymienić całą sprężarkę bo pewnie tak jest dla nich najłatwiej i wiem że to nie jest tania sprawa. Tak więc chciałem się zapytać czy ktoś już miał taki problem i może wystarczy wymienić jakąś niedrogą część, a nie całą sprężarkę.


  • 0

#86 19marek76

19marek76
  • Klubowicz
  • 167 postów
  • Skąd:Morden, Surrey
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:138+
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:17, 26.07.2014

Piszesz, że 'weszło' 625g. Manual serwisowy przewiduje 450-500g więc może za dużo i dlatego czujnik ciśnienia układu szaleje wysyłając złe sygnały do modułu klimy i dlatego włącza/wyłącza. Ja bym się zastanowił nad tym... Prosta ochrona układu, tak przynajmiej mi się wydaje.

 

Sam bujałem się niedawno z moją klimą. Po naprawie naładowałem 475g czynnika i 25ml oleju.


Użytkownik 19marek76 edytował ten post 16:09, 26.07.2014

  • 0
<p>Marek<br><br><strong>H</strong>appy <strong>O</strong>wners <strong>N</strong>ever <strong>D</strong>rive <strong>A</strong>nything else</p>

#87 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1,001 postów
  • Skąd:~Radzyń Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 12:20, 26.07.2014

Nie jestem pewien jak to liczyć, ale 160g oleju smarującego + 500g czynnika daje 660g. (wartości z manuala serwisowego)

Było 94g + 625 które dobili daje 719g, więc jakby "przedobrzyli"? Chyba, że wciągnęli te 94g i razem z tym załadowali 625g


  • 0

#88 19marek76

19marek76
  • Klubowicz
  • 167 postów
  • Skąd:Morden, Surrey
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:138+
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:41, 26.07.2014

Ja doładowywałem klimę wybierając w maszynie do sciągania, sprawdzania szczelności i nabijania model auta, reszta to dane ustawione.

Zgodzę się w części, że w układzie jest więcej oleju, ale takie wartości ładujemy jeżeli byłby to nowy układ (suchutki). Nawet kupując nową sprężarkę jest ona już w pewnym stopniu nasmarowana.

 

Co do ciśnienia w układzie spróbuj:

przy wyłączonym zapłonie naciśnij i przytrzymaj przyciski 'Auto i Dual'. Uruchom silnik i puść przyciski. Pojawią Ci się wartości czujników, będą się migać np. 01 i na przemian wartość odczytu dla tego czujnika (czujni temp wnętrza w tym przypadku). Przesywasz się między nimi naciskając przycisk ogrzewania tylnej szyby. 10-ty czujnik to ciśnienie AC (warość w MPa). Najlepiej porównać ze sprawnym autem.

Nie podam ile jest u mnie bo dostęp do niego będę miał dopiero po 7-m sierpnia (przyleciałe do UK a auto zostało w RP z żonką i dzieciakami).


  • 0
<p>Marek<br><br><strong>H</strong>appy <strong>O</strong>wners <strong>N</strong>ever <strong>D</strong>rive <strong>A</strong>nything else</p>

#89 XoniC

XoniC
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Telford
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:57, 26.07.2014

Witam

Z wydruku który dostałem wynika że odessali 94 g czynnika i na nowo napełnili 625 g, ale oleju pisze że odessali 0 g i nie wiem dlaczego. Później sprawdzę te ciśnienie w układzie i napiszę , ale niestety nikt z moich znajomych nie ma takiej Hondy żeby porównać wartości. Chyba że na forum ktoś napisze jakie ma ciśnienie w prawidłowo działającej klimie.

Załączony plik  DSC_0031 (Kopiowanie).JPG   117.76 KB   13 Ilość pobrań


  • 0

#90 infidel

infidel
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lexus
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:32, 26.07.2014

Witam,podepne sie pod temat klimy,Opiekuje sie troche samochodem kolegi i wczoraj w trasie około 40 km,klima przestała dzialać.Kilka razy ją włączyłem i wyłaczyłem ,na chwile sie włączyla po czym znów padła.Po dojezdzie na miejsce odkryłem ,że wentylatory działają,sprezarka nie.Klimatyzacja jest swiezo po serwisie i raczej dbano o nią.Żona kolegi twierdzi,że jadac nad morze klima sama sie wyłączała i samochód nagrzewał sie w srodku.Co może byc przyczyną,macie pomysł?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, klima, problem z klima, elektryka klimy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq